Azjatki na polu

Babka płesznik i Babka jajowata moja opinia. Prozdrowotne działanie?

Stosowanie przez ludzi ziół i innych roślin miejsce miało już przed wiekami. Teraz moda na leczenie niekonwencjonalne z ich wykorzystaniem powraca. Słusznie, bo jak się okazuje wiele ziół nie dość, że w żaden sposób nie zagraża naszemu organizmowi i zawiera w sobie składniki w pełni naturalne nieodkładające się w układzie, to faktycznie ma działanie prozdrowotne. Do takich zaliczamy również babkę jajowatą i babkę płesznik (rośliny, które zawierają dużo błonnika).

Azjatki na polu

Babka płesznik

Babka płesznik to roślina pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego, północnej Afryki i zachodniej Azji. Jej korzystne działanie zawdzięczamy nasionom. Te dawniej wykorzystywano jako środek wykrztuśny na kaszel, a także do zwalczania czerwonki i bólów w chorobach reumatycznych czy artretyzmie. Co istotne jej działanie prozdrowotne sugerują także lekarze. Jest to bowiem udowodnione naukowo.

Dziś jednak korzystne działanie babki płesznik odnosi się do znacznie szerszego obszaru. Przede wszystkim dzięki zawartemu błonnikowi po kontakcie z wodą jej nasiona uwalniają śluz, tworząc żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. Tym samym jest ona dobra na wszelkie zaparcia. Poza tym pomaga też przy często spotykanych hemoroidach czy wrzodach i podrażnieniach układu pokarmowego.

Inne badania wskazują natomiast na obniżenie złego cholesterolu LDL, który jest główną przyczyną miażdżycy i innych chorób układu krwionośnego. Co ważniejsze babka płesznik zwiększa jednocześnie poziom dobrego cholesterolu HDL.

Na koniec odnieśmy się jeszcze do kwestii odchudzania, ponieważ ogranicza ona wchłanianie tłuszczu, zmniejsza uczucie głodu oraz przyśpiesza przemianę materii. Dobrym pomysłem jest więc włączenie jej do diety odchudzającej. Dodatkowo pomaga również przy łuszczycy skóry czy reguluje poziom cukru, co jest istotne zwłaszcza dla cukrzyków. Nie brak głosów, że wzmaga leczenie nowotworów, a szczególnie raka nerki.

Babka jajowata

Babka jajowata to z kolei roślina występująca na terenach dobrze nawodnionych i nasłonecznionych. Spotkać można ją w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich, gdzie występuje w swoim środowisku naturalnym. Na szerszą skalą uprawiana jest natomiast w Indiach, USA i Brazylii.

Roślina ta służy przede wszystkim oczyszczeniu naszego organizmu z toksyn. Jej działanie jest bowiem bardzo podobne do tego, jakie mamy przy nasieniu lnianym. Łupina babki jajowatej pochłania duże ilości wody wraz ze złogami i toksynami i następnie wydala je z naszego organizmu. Poprawia też perystaltykę jelit i wspomaga wypróżnianie.

Pozostałe korzyści płynące ze stosowania nasion lub łupin babki jajowatej są zbliżone do babki płesznik. Poza oczyszczeniem organizmu stosowana jest również przy zaparciach i biegunkach, a także hemoroidach czy wrzodach. Obniża też poziom cukru we krwi i również korzystnie oddziałuje na organizm w procesie odchudzania.

Fibre Select- dwie babki w jednym suplemencie

Nasiona babki płesznik i babki jajowatejKażdą z babek można zażywać oddzielnie, ale nie ma takiej potrzeby. Szczególnie dziś, kiedy rynek oferuje nam wiele suplementów bogatych w rośliny i zioła. Zarówno babkę płesznik, jak i łuski babki jajowatej zawiera w sobie suplement Fibre Select, o którym na forach czy stronach poświęconych medycynie niekonwencjonalnej krążą pozytywne opinie. Czy rzeczywiście jest to produkt, którym warto się zainteresować?

Patrząc na opinie dotyczące Fibre Select, wielu zastrzeżeń mieć do niego nie można. Trzymajmy się jednak konkretów i spójrzmy na jego skład. Rzeczywiście jest to suplement, który zawiera w sobie łupiny/łuski babki jajowatej, nasiona babki płesznik, a to nie wszystko, bo tworzy go również siemię lniane, które jest skarbnicą bezcennych dla naszego organizmu kwasów z rodziny omega-3.

Wydaje się więc, że dbający o perystaltykę jelit i kładący nacisk na oczyszczanie swojego organizmu z toksyn mogą odwiedzić sklep – http://pl.vitaleherbs.com/fibre-select/ (najniższa cena) w celu nabycia lub przynajmniej informacji na temat tego produktu. Za nim na pewno przemawia też jego cena. Nie jest to może suplement z dolnej półki cenowej, ale patrząc na jego zawartość i prozdrowotne działanie składników Fibre Select ta nie jest mimo wszystko najwyższa, a już na pewno wygórowana.

Decyzja o zakupie należy jednak do nas. Jeśli się na ten suplement zdecydujecie, czekamy na Wasze opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *