Cellulit - jak się go pozbyć?

W jaki sposób pozbyć się cellulitu?

Cellulit nie jest zbyt pożądany przez większość z nas. Niestety zwykle zaczyna występować na udach, brzuchu i pośladkach. Mają z nim największy problem zwykle kobiety.

I to niestety nie tylko tyczy się kobiet, które są zwykłymi śmiertelniczkami tak jak ja czy Ty, ale i również tzw. „gwiazd” show biznesu. Ale za nim odpowiemy sobie na podstawowe pytanie „W jaki sposób pozbyć się cellulitu?”, najpierw powinniśmy zastanowić się nad tym, co to w ogóle jest.

Cellulit to nic innego jak „grudkowate” substancje, które powstają na skutek nadmiernej ilości tłuszczu pod naszą skórą. Może Cię zdziwi fakt, iż na ten problem cierpią nie tylko osoby otyłe, ale i również dosyć szczupłe. Dziwne? Według mnie nie.

Cellulit - jak się go pozbyć?Cellulit zwykle powstaje z powodu nieodpowiedniej diety i braku ruchu. W dzisiejszych czasach nie dość, że jemy zbyt szybko, to do tego jedzenie kiepskiej jakości, co niestety widać po naszej wadze.

Najgorsze jest jedzenie ze supermarketu, które jest wysoce przetworzone i co gorsza zawiera nie wiele składników odżywczych lub wcale. Supermarket to w swoim rodzaju duże „mauzoleum” gdzie trzyma się martwe jedzenie. Nawet owoce i warzywa, które przecież powinny być świeże.

Takie do końca nie są a co gorsza zwykle zawierają w swoim składzie mało witamin i minerałów za to sporo różnych dodatków pod postacią toksycznej chemii, która nie tylko niszczy naszą wątrobę, ale i również powoli aczkolwiek systematycznie wykańcza nasz organizm. Ktoś może zapytać „Co w takim razie powinniśmy jeść?”.

To bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim jedzenie dobrej jakości, bogate w witaminy i minerały. Nie kupujmy jedzenia w tym warzyw i owoców ze supermarketów. Starajmy się wybierać takie miejsca na zakupy w których czuć nie tylko dobre jedzenie, ale i również obfitość wyboru. Chcesz mieć warzywa najlepszej jakości?

Zacznij je uprawiać! Jeśli nie masz takiej możliwości, zawsze pozostaje zakup działki, albo też znalezienie właściwej osoby, które byłaby zainteresowana odsprzedażą poszczególnych warzyw i owoców. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę sporo, trzeba je tylko umieć zauważyć.

Wracając do tematu cellulitu. Jeśli zmienimy dietę na bardziej lekkostrawną, włączając do niej warzywa i owoce a ujmując produktów gotowych, przetworzonych, ciężkostrawnych i co najważniejsze tłustych, możemy dostrzec pierwsze efekty.

Ale żeby je podkreślić, warto jest po prostu zacząć się ruszać. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, jazda konna, która działa bardzo dobrze na pośladki, nie tylko je ujędrni, ale i również ogólnie poprawi nasz stan zdrowia pobudzając krążenie krwi co spowoduje dotlenienie naszych komórek. Zwłaszcza tych szarych.

Istnieją także na dzień dzisiejszy różne kremy antycellulitowe, które wspomagają walkę z cellulitem. Mam tutaj na myśli w szczególności kremy ekologiczne – najwyższej jakości a przy tym bardzo skuteczne. Więc jak? Gotowy do boju z cellulitem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *